شهردار: زنجان برای برگزاری مراسم یوم العباس آماده است

شهردار زنجان گفت: هماهنگی لازم برای برگزاری و پشتیبانی ۲ اجتماع باشکوه یوم العباس (ع) و یوم الزینب (س) به میزبانی شهر زنجان انجام شده است.
کد خبر: ۱۱۷۵۰۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۳ 09 July 2024

به گزارش «تابناک زنجان»، علیرضا فیروزفر روز سه‌شنبه در جلسه علنی شورای شهر زنجان با تسلیت ماه محرم، افزود: شهرداری زنجان طبق روال همه ساله تمهیدات لازم را برای این ماه در سطح شهر انجام داده است.

وی با بیان اینکه این اقدامات در حوزه عمرانی و خدمات شهری پیش بینی و انجام شده است، اضافه کرد: عزاداری های ماه محرم در محلات نیز به صورت خودجوش انجام می شود که برنامه ریزی لازم برای ارایه خدمات شهری در آنها نیز انجام شده است.

شهردار زنجان با بیان اینکه شهرداری برای رفاه حال شهروندان ترمیم معابر شهری به ویژه در مکان های پرتردد را مد نظر قرار داده است، ادامه داد: شهرداری زنجان با توجه به برگزاری ۲ اجتماع باشکوه یوم العباس (ع) و یوم الزینب (س) در شهر زنجان و گرمای هوا تدابیر لازم را اتخاذ کرده و پشتیبانی مناسب را انجام‌ خواهد داد.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه یاری‌گر شهرداری زنجان برای اطلاع رسانی مناسب باشند، اضافه کرد: امیدواریم این ۲ اجتماع عظیم عزاداران حسینی در شهر زنجان به نحو مناسبی برگزار شود.

فیروزفر همچنین به حضور پرشکوه مردم در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: این انتخابات پرشکوه نشان داد که عرصه تعیین سرنوشت کشور در اختیار مردم است.

وی خاطرنشان کرد: ‌ملت ایران با حضور در این انتخابات پرچم ایران اسلامی را در جهان برافراشته ساختند و به فرامین مقام معظم رهبری عمل کردند.

این مسئول شهری در خصوص پروژه‌های عمران شهری نیز گفت: شهرداری همواره برای طرح های عمرانی خود نسبت به جذب پیمانکاران بومی اقدام کرده و تعداد پیمانکاران غیر بومی در شهر زنجان بسیار کم است.

وی یادآور شد: امسال شهرداری با کمبود پیمانکار مواجه شده است و تلاش می کند با رایزنی‌،اجرای طرح های عمرانی به نحو مطلوبی ادامه یابد.

شهردار زنجان همچنین به همکاری‌ سپاه انصارالمهدی زنجان در پیشبرد پروژه راهسازی شهیدان کریمی اشاره کرد و گفت: از فرماندهی سپاه استان به دلیل همراهی در اجرای این طرح تشکر می کنیم.

وی اظهار داشت: زمانی که تداخل این طرح با زمین های سپاه پیش آمد یک روز هم طرح را معطل نکردند تا کار پروژه بدون مشکل پیش برود که این روحیه قابل تقدیر است.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کشور، اضافه کرد: حضور مردم‌ در این انتخابات که در دور دوم افزایش یافت و نشان دهنده حساسیت مردم نسبت به این رخداد مهم‌ بود جای قدردانی دارد.

مجید ناصحی مقدم ابراز امیدواری کرد: با نمایش جلوه های مردم سالاری در کشور با انتخابات،‌ این مهم به الگویی برای جهانیان تبدیل شود.

یوم‌العباس، هشتم محرم برای زنجانی‌ها روزی است که فریاد "یل یاتار، طوفان یاتار، یاتماز حسینین پرچمی" مردم زنجان در جهان طنین‌انداز می‌شود و عاشقانه‌هایش به نام عباس علمدار رقم می‌خورد و همه در آستانه روز واقعه، فریاد یا عباس سر می‌دهند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار