کتابخانه‌های سراسر کشور در خدمت مردم هستند

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: آنچه که در کتابخانه‌ها روی داده است و رویکرد جدید کتابخانه‌ها در کل کشور در خدمت مردم بودن است.
کد خبر: ۱۱۷۲۸۱۷
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۷ 25 June 2024

به گزارش تابناک زنجان، مهدی رمضانی امروز (سه‌شنبه ۵ تیر ماه) در حاشیه افتتاح اولین کلینیک تخصصی خواندن استان زنجان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بسیار خرسندیم که در روز عید غدیر در استمرار خدمات دولت مردمی شاهد افتتاح کتابخانه در زنجان هستیم.

وی افزود: نشان دادیم که با هم افزایی و کنار هم بودن می‌توانیم مسائل را در حوزه اجرا پیش ببریم، آنچه که در کتابخانه‌ها روی داده است و رویکرد جدید کتابخانه‌ها در کل کشور در خدمت مردم بودن است.

رمضانی خاطرنشان کرد: کتابخانه‌ها در خدمت مردم هستند، برای توسعه فضای فرهنگی و اجتماعی کتابخانه فرصت خوبی برای توسعه و هویت‌بخشی و اثرگذاری است و خاطرات قدیمی را برای افراد تداعی کرده و موجب شکل‌گیری پیوند عاطفی و انتقال فرهنگ‌ها می‌شود.

استاندار زنجان نیز در ادامه گفت: کتابخانه سهروردی حس خاصی برای مردم زنجان دارد و اتفاقات فرهنگی مختلفی در این کتابخانه رخ داده است.

محسن افشارچی اظهار کرد: در دو سال گذشته چهار کتابخانه در استان زنجان به سرانجام رسیده است. همچنین سه کتابخانه سیار نیز در استان افتتاح شده است.

وی با اشاره به بازسازی و تعمیر کتابخانه‌های عمومی در استان زنجان، افزود: کتابخانه سهروردی حس خاصی برای زنجان دارد و اتفاقات فرهنگی مختلفی در این کتابخانه رخ داده است. کتابخانه عمومی سهروردی، سابقه کتابخوانی و کتابداری زنجان است.

نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: کتابخانه سهروردی، حالت خاصی برای زنجان دارد. برای کتابخانه و کتابخوانی ارزش زیادی قائل هستیم و کتابخانه را یک مرکز فرهنگی ویژه در نظر می‌گیریم.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار