مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری زنجان:
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری زنجان، گفت: تا کنون 6 شهردار توسط شوراهای اسلامی شهرهای مختلف استان زنجان معرفی شده‌اند اما هنوز حکمی صادر نشده است.
کد خبر: ۹۹۱۶۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸ 06 September 2021

به گزارش «تابناک زنجان »، علی محمودی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری زنجان، گفت: هیچ حکمی در استان زنجان در خصوص شهرداری تا کنون صادر نشده است و شوراهای اسلامی موظف هستند در زمان تعیین شده نسبت به معرفی شهردار اقدام کنند.

محمودی، با بیان اینکه تا کنون شهردار 6 شهر در استان زنجان از سوی شورای اسلامی معرفی شده است، افزود: وضعیت این افراد در دست بررسی بوده و پرونده سه شهردار برای استعلام ارسال شده است.

وی، یادآورشد: شوراهای شهر طبق آیین‌نامه یک ماه فرصت داشتند تا شهرداران را تعیین تکلیف کنند، افزود: شوراها تا کنون سرپرست شهرداری را انتخاب کرده‌اند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری زنجان، مدت فعالیت سرپرست در شهرداری را سه ماه عنوان کرد و گفت: این زمان قابل تمدید نیست و شوراها موظف هستند در زمان تعیین شده نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنند.

محمودی، با بیان اینکه صدور حکم شهرداران در دو سطح انجام می‌شود، ادامه داد: شهرداران شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و شهرهای مراکز استان توسط وزیر کشور انتخاب می‌شوند.

وی تصریح کرد: پرونده شهرداران شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و شهرهای مراکز استان مستقیما به وزارت کشور ارسال شده و در آنجا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این مسئول در پایان اضافه کرد: حکم شهرداران شهرهای زیر 200 هزار نفر توسط استاندار صادر و بررسی پرونده آنها توسط دفتر امور شهری و شوراهای استانداری انجام می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار