مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طی سال گذشته طرح هادی روستایی در ۱۰۵ روستای استان زنجان از اعتبارات ملی، استانی و دهیاری تهیه و بازنگری شد.
کد خبر: ۹۷۹۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵ 17 July 2021

رضا خواجه‌ای با بیان اینکه طی سال گذشته طرح هادی روستایی در ۱۰۵ روستای استان از اعتبارات ملی، استانی و دهیاری تهیه و بازنگری شد، گفت: در طول یک سال گذشته نیز طرح هادی برای ۱۱۸ روستای استان بازنگری و تهیه شده است.

وی اظهار کرد: تهیه طرح هادی و بازنگری آن ظرفیت‌های توسعه‌ای و مزیت‌های سرمایه‌گذاری را نشان می‌دهند و اینکه چه نوع کاربری‌ها و فضاهایی باید در افق‌های بلندمدت روستا در نظر گرفته شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: در سال جاری پیش بینی می‌شود طرح هادی ۵۰ روستای استان زنجان تهیه و مورد بازنگری قرار گیرد.

خواجه‌ای تاکید کرد: با توجه به جمعیت روستایی یک نظام برنامه‌ریزی تحت عنوان طرح هادی روستایی برای وضعیت کاربری‌ها، توسعه روستا و مشخص شدن محدودیت روستاها تعریف می‌شود.

وی افزود: در بسیاری از روستاهای پرجمعیت در پایان افق ۱۰ ساله طرح‌های هادی روستایی و به دنبال تحولات جمعیتی و تغییر شرایط مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و کالبدی روستاها و طرح‌های تهیه شده نیازمند بازنگری و به هنگام‌سازی می‌باشند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ابراز کرد: تلاش می‌شود جمعیت ساکن در مناطق روستایی حفظ شود و به تقاضاهای جدید برای زمین و مسکن در این مناطق پاسخ مثبت داده شود از این رو موضوع بازنگری در طرح‌های هادی مطرح می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین