مدیر‌عامل شرکت توزیع نیروی برق زنجان گفت: استخراج رمز‌ارز‌ها در بخش خانگی و تجاری در استان بالاتر رفته و امکان شناسایی متخلفان را سخت‌تر کرده است.
کد خبر: ۹۷۲۹۷۰
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰ 22 June 2021

علیرضا علیزاده در این خصوص اظهار داشت: در طول روز‌های اخیر شاهد قطعی برق در سطح استان هستیم و با توجه به افزایش دمای پیش‌بینی شده و تعمیرات ضروری برخی نیروگاه‌ها در سطح کشور، میزان تولید برق کاهش یافته بنابراین روند قطعی برق در ساعات مشخص روز در طول هفته جاری ادامه‌دار خواهد بود. با اینکه پیک مصرف برق در استان زمان غروب آفتاب و اول شب رخ می‌دهد اما به دلیل اینکه در سطح کشور ساعت 11 تا 17 ساعت پیک اعلام شده، استان زنجان نیز تمهیداتی را برای گذر از پیک در این ساعات اندیشیده است.

وی با بیان اینکه برای کنترل شرایط و کاهش قطعی برق در طول روز با کشاورزان و بخش صنعت هماهنگی‌‌های لازم شده و خوشبختانه تا حدودی توانسته‌ایم شرایط را مدیریت کنیم، گفت: در سطح کشور مصرف برق نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش دارد که در استان زنجان حتی در هفته‌های پیشین این رقم به 22 درصد نیز افزایش یافته است و این در حالی است که سالانه این رقم معادل با 5 درصد بود.

مدیر‌عامل شرکت توزیع نیروی برق زنجان با بیان اینکه استخراج رمز ارز‌ها دلیلی شده تا مصرف برق بالاتر برود، عنوان کرد: متاسفانه در این روز‌ها در بخش خانگی و تجاری نیز استخراج رمز‌ارز در حال انجام است و این امر سبب شده تا مشکلات بیشتری ایجاد شود و کنترل شرایط و شناسایی متخلفان سخت‌تر شود اما خوشبختانه با کمک دادستانی، دادگستری و تیم‌های سرکشی روزانه متخلفان شناسایی شده و مراجع قانونی معرفی می‌شوند.

وی خاطر‌نشان کرد: تلفن‌های 121 و 1521 در اختیار هم‌استانی‌ها قرار دارد تا موارد تخلف و استخراج غیرقانونی رمز‌ارز‌ها را اطلاع‌رسانی کنند و حتی جوایزی به میزان 20 میلیون تومان نیز برای افرادی که این اطلاع‌رسانی را انجام دهند در نظر گرفته شده است اما باید این نکته ذکر شود برخی از افراد قانونا دارای مجوز استخراج رمز ارز‌ها هستند ولی در شرایط کنونی و حتی تا آخر شهریور مجاز به استخراج نیستند.

علیزاده با بیان اینکه از آبان ماه سال گذشته برق امید در استان راه‌اندازی شده است و مشترکین به سه دسته تقسیم شده‌اند، گفت: بالای 80 هزار قبض برق با تخفیف 100 درصدی برای مشترکان کم‌مصرف که زیر الگو مصرف کرده‌اند صادر شده است. این در حالی است که مشترکان پر مصرف 16 درصد جریمه می‌شوند تا بلکه با به کارگیری راهکار‌های موجود اندکی در میزان مصرف خود صرفه‌جویی کنند.

منبع/تسنیم

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین