مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: بیش از چهار هزار دستگاه خودروی حمل و نقل بار برون شهری در این استان نیازمند نوسازی است.
کد خبر: ۹۲۷۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳ 28 December 2020

عبدالحسین علی‌اکبری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نوسازی این تعداد خودرو از جمله برنامه‌های پیش‌روی سازمان راهداری است که به دلیل بالا بودن قیمت خودرو، نوسازی ناوگان نیازمند هزینه بسیار بالایی است.
وی تاکیدکرد: با توجه به تورم اتفاق افتاده در سطح کشور، رانندگان حمل و نقل عمومی و توزیع کالا با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند و قیمت انواع لوازم مورد نیاز خودرو از جمله لاستیک، روغن و لوازم یدکی افزایش یافته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: به منظور تامین لاستیک مورد نیاز ناوگان حمل و نقل استان در سالجاری ۳۸ هزار حلقه لاستیک یارانه‌ای بر پایه ارز ۴۲ هزار ریالی در بین رانندگان استان توزیع شد.
علی اکبری یادآوری کرد: طی ۱۰ سال اخیر ۵۰ درصد حق بیمه رانندگان حرفه‌ای ازسوی دولت پرداخت شده است و رانندگان موظف به پرداخت مابقی حق بیمه خود هستند.
وی اظهارداشت: از ۲ سال گذشته نیز باهدف حمایت از رانندگان شرکت‌های حمل و نقل اقدام به بیمه تکمیلی این قشر نیز کرده‌اند.
وی تاکید کرد: به منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل مسافر و کالا تسهیلات بانکی به متقاضیان پرداخت می‌شد که امسال نیز برای واردات ناوگان با حداکثر سه سال کارکرد، مجوزهایی برای شرکت‌های حمل و نقل و افراد علاقه‌مند صادر شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار