در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس مطرح شد؛
معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: ۸۰ درصد زنجانی‌ها دارای فرزند دانش‌آموز هستند که با برگزاری کلاس حضوری، اگر دانش‌آموزی به کرونا مبتلا شود، این ویروس در خانواده‌های زنجانی گردش پیدا کرده و فاجعه انسانی رخ می‌دهد.
کد خبر: ۸۹۶۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵ 06 September 2020

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: ۸۰ درصد زنجانی‌ها دارای فرزند دانش‌آموز هستند که با برگزاری کلاس حضوری، اگر دانش‌آموزی به کرونا مبتلا شود، این ویروس در خانواده‌های زنجانی گردش پیدا کرده و فاجعه انسانی رخ می‌دهد.

محمدرضا صائینی ظهر امروز (۱۶ شهریورماه) در ستاد استانی پیشگیری و مقابه با کرونا ویروس که به ‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به همکاری خوب پدافند غیرعامل استان در راستای پیشگیری از بیماری کرونا در این استان، اظهار کرد: زنجان ۱۸۰ هزار دانش‌آموز دارد؛ به طوری که ۸۰ درصد خانواده‌‎‌های زنجانی‌، فرزند دانش‌آموز دارند و اگر یکی از آنان دچار بیماری کرونا شود، جریان ویروس کرونا به منزل همه خانواده‌ها وارد شده و فاجعه انسانی رخ خواهد داد.

وی با تاکید بر لزوم همکاری مدارس استان در بحث پایش بیماری کرونا و نظارت جدی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان، ادامه داد: در مدارس حاشیه شهر زنجان از جمله بی‌سیم و اسلام‌آباد، شاهد ازدحام زیاد والدین دانش‌آموزان بودیم که بسیار نگران‌کننده است.

این مسئول با بیان اینکه باید در استان در زمینه مدارس کار فوق‌العاده‌ دیگری همانند یوم‌العباس خلق کنیم، خاطرنشان کرد: باید با برنامه‌ریزی و نظارت بر رعایت پروتکل‌‍‌های بهداشتی و رعایت آن توسط دانش‌آموزان و اولیا، یک مثال مطلوب ملی از حضور دانش‌آموزان در مدارس و بازگشایی داشته باشیم.

در ادامه این جلسه، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان نیز با بیان اینکه دستورالعمل‌های ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس برای اتحاد در تصمیم‌گیری و جلوگیری از اعمال سلیقه شخصی افراد در خصوص بازگشایی مدارس در همه استان‌ها اعلام می‌شود، اظهار کرد: اولین اولویت برگزاری کلاس حضوری در مدارس، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

ابراهیم رفیعی با اشاره به تقسیم تعداد دانش‌آموزان استان برای برگزاری کلاس حضوری در مدارس، افزود: در حدود ۸۰ درصد مدارس برخی از شهرستان‌های زنجان به دلیل تعداد کم دانش‌آموزان نیاز به تقسیم نیست و دانش‌آموزان از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۰ صبح در مدرسه حضور دارند و کلاس حضوری به مدت ۳۰ دقیقه در مکانی با تهویه مناسب برگزار می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه همکاری بهداشت و سایر ارگان‌ها در بحث نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس بسیار تاثیرگذار بوده و باید در خصوص غربالگری کرونا همکاری شود، تصریح کرد: هیچ دانش‌آموزی نباید از تحصیل باز مانده و آموزش‌های مجازی از طریق شبکه «شاد» صرفا با کدملی دانش‌آموزان انجام می‌شود ولی در برخی از موارد به دلیل جابه‌جایی و تشکیل نشدن گروه توسط معلمان، مشکل ایجاد می‌شود که باید رفع شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در رابطه با مدارس شبانه‌روزی استان، ادامه داد: پروتکل‌های بهداشتی فضای مدارس شبانه‌روزی از طریق وزارت بهداشت ابلاغ شده و کاملا نحوه حضور دانش‌آموزان در این مدارس قید شده و در شهرستان‌ها نیز باید فضاهایی را برای مدارس شبانه‌روزی خود، تغییر کاربری دهند.

 

منبع/ایسنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار