کد خبر: ۸۵۹۵۴۹
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱ 07 June 2020

جواد تاراسی ظهر یکشنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل استانداری زنجان، گفت: نبود برندینگ، مشکل مدیریت منابع آب از مشکلات تولید و عرضه زیتون در استان زنجان است.

وی با بیان اینکه زنجان بیشترین تولید زیتون کشور را دارد، اظهار کرد: زیتون‌ها با تشکیل نوار اتوبانی در گیلان به نام دیگر استان‌ها به فروش می‌رسد و با ایجاد بازارچه بین مسیر زنجان و ابهر این بازار را باید به دست بگیریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان، گفت: یکی از طرح‌های جهادکشاورزی توسعه کشت زیتون در ۱۳۰۰ هکار از اراضی شیب‌دار است که بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تاراسی تاکید کرد: درصدد این هستیم تا از محل تعدیل چاه‌ها و ارتقای بهره‌وری آب شهرستان طارم، مشکل تأمین آب را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه زنجان در تولید زیتون و سطح زیر کشت رتبه اول کشوری را دارد، تصریح کرد: ثبت نشان جغرافیایی زیتون آماده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان، ابراز کرد: هفت واحد روغن‌کشی در طارم خبر دادو افزود: ظرفیت اسمی این واحدها ۲۱ هزار و ۳۲۰ تن است و همچنین ۶۳۰ واحد و کارگاه خانگی فرآوری زیتون در شهرستان طارم فعالیت می‌کنند.

تاراسی گفت: نبود زیر ساخت برای روغن کشی زیتون مشکل مهم در استان است و باید مدیریت لازم در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار