استاندار زنجان:
استاندار زنجان گفت: با توجه به سال جهش تولید، انتظار از معادن زیاد است.
کد خبر: ۸۵۶۸۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵ 31 May 2020

استاندار زنجان گفت: با توجه به سال جهش تولید، انتظار از معادن زیاد است.

فتح‌الله حقیقی صبح امروز (۱۱ خرداد) در جلسه شورای معادن استان زنجان که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه در سال جهش تولید قرار داریم، معادن از نظر اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات، نقش مهم و اثرگذاری در تحقق جهش تولید دارد و برای رونق گرفتن معادن و ایفای نقش آن‌ها در تحقق جهش تولید باید چند اقدام اساسی و عملیاتی انجام شود.

این مسئول با اشاره به راهکارهای عملیاتی شدن رونق معادن، ادامه داد: اهداف عملیاتی برای فعالیت معادن باید مشخص و برابر آن تصمیم‌گیری و بر اساس تصمیمات اقدام شود.

وی افزود: اقدام مهم بعدی که باید در استان مورد توجه قرار گیرد، تعیین تکلیف معادن تعطیل است. همچنین موانع پیش‌روی فعالان حوزه معدن نیز باید احصا و برای حل آن‌ها تلاش شود و آن‌هایی که در استان حل نمی‌شوند از طریق مسئولان کشوری، پیگیری و مرتفع شوند.

حقیقی تصریح کرد: در حال حاضر انتظار از حوزه معادن استان زیاد است و افزایش فعالیت معادن، خروج معادن از رکود، فعال کردن معادن خرد و کوچک و نیز استفاده از مجریان حوزه معدن در کنار نظرات کارشناسی برای رفع موانع معادن استان ضروری است.

استاندار زنجان یادآور شد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در ارتباط با معادن در سال گذشته پیگیری شد و امسال به نتیجه رسید، تعیین تکلیف پسماندهای روی بود که مالکیت آن با رای دستگاه قضایی به تملک دولت درآمد و موضوع اصلی در به نتیجه رسیدن تعیین تکلیف پسماند روی، تخلیه پسماندها است که برای این کار باید به دنبال روش‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت باشیم.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه آنچه که در مورد بازنگشتن حقوق دولتی معادن به استان گفته می‌شود، درست نیست، عنوان کرد: حقوق دولتی معادن استان‌ها به حساب‌های ملی واریز می‌شود که حقوق معادن استان زنجان، برگشت داده نشده و این موضوع باید از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری شود. باید پیگیری و درخواست شود تا حقوق دولتی معادن استان زنجان که یکی از استان‌های معدنی کشور است، برگشت داده شود.

وی در رابطه با ارسال رونوشت وکالت بلاعزل معادن توسط دفاتر اسناد رسمی به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، خاطرنشان کرد: این موضوع نیز باید از دستگاه قضایی استان و به‌صورت متمرکز از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری شود.

منبع/ ایسنا 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار