رئیس ملی شورای زیتون عنوان کرد:
رئیس ملی شورای زیتون، با اشاره به بی‌مهری مسئولان زنجان در برند سازی زیتون گفت: در حال حاضر به دلیل عدم برند سازی، واحدهای فرآوری زیتون طارم مجوز بهره‌برداری ندارند.
کد خبر: ۸۴۸۹۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱ 11 May 2020

بی‌مهری مسئولان در برند سازی محصول زیتون 

رئیس ملی شورای زیتون، با اشاره به بی‌مهری مسئولان زنجان در برند سازی زیتون گفت: در حال حاضر به دلیل عدم برند سازی، واحدهای فرآوری زیتون طارم مجوز بهره‌برداری ندارند.

مهدی عباسی، در خصوص محصول زیتون، استان زنجان، اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به شرایط فعلی وضعیت باغات زیتون در استان زنجان وخیم است.

رئیس ملی شورای زیتون، با تاکید براینکه اگر شرایط آب هوایی مناسب نباشد و گلدهی در باغات زیتون اتفاق نیفتد میزان تولید زیتون امسال 20 درصد سال گذشته خواهد بود، افزود: سرمازدگی باغات نیز از دیگر موضوعاتی است که منجر به کاهش میزان تولید می‌شود.

عباسی، در ادامه با تاکید براینکه حدود 80 درصد از باغات زیتون استان زنجان دچار خسارت سرمازدگی شدند، افزود: امسال شرایط اقلیمی شرایط خوبی برای باغات زیتون نبود و این موضوع باعث شده خیلی از باغات تا به امروز به مرحله گلدهی نرسند.

وی با اشاره به موضوع عدم برند سازی زیتون در استان زنجان بیان کرد: وقتی که بحث برند سازی مطرح می‌شود یعنی تولید کنندگان از دیدگاه دولت مجاز می‌شوند.

عباسی، همچنین با تاکید بر اینکه در حال حاضر 32 واحد صنعتی و 150 واحد سنتی در استان زنجان مجوز بهره‌برداری ندارند، افزود: مسئولان نیز در حوزه برند سازی بی مهری می‌کنند.

بی‌مهری مسئولان در برند سازی محصول زیتون


وی خاطر نشان شد: مسئولان ارشد استانی باید این موضوع را حل کنند و تصمیمات هر جلسه به جلسه دیگری موکول نشود و باید جلساتی که در این خصوص تشکیل می‌شود خروجی عملی داشته باشد.

رئیس شورای ملی زیتون، در خصوص همکاری محیط زیست نیز ، افزود: محیط زیست هیچ راهکاری برای بهره‌برداران زیتون زنجان ندارد و تنها کاری که انجام می‌دهد ممنوعیت است و برای ادامه روند فعالیت واحدهای فرآوری زیتون راهکاری ارائه نمی‌دهد که این موضوع منجر به بلاتکلیفی واحدهای فرآوری می‌شود.

وی با تاکید براینکه این نشان از عدم همکاری می‌دهد، افزود: اگر ممنوعیت ایجاد می‌شود باید یک راهکاری هم برای واحدهای فرآوری داده شود که محیط زیست و جهادکشاورزی هیچکدام راهکاری برای ادامه فعالیت واحدهای فرآوری زیتون نمی‌دهند.

طارم یکی از شهرستان‌های شمالی استان زنجان است. عبور رودخانه قزل اوزن به عنوان شاهرگ حیاتی از این شهرستان توانمندی‌های کشاورزی این منطقه را دو چندان کرده و باعث رشد، توسعه و رونق اقتصادی منطقه شده تاحدی که به عنوان قطب کشاورزی مخصوصاً در زمینه تولید محصول زیتون طارم دارای رتبه اول تولید زیتون است واز بزرگ‌ترین بانک ژن‌های زیتون خاورمیانه محسوب می شود.

منبع/ ایلنا 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار