با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد؛
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان، از آغاز به ‌کار هتل‌ها و همه اماکن اقامتی، شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و مراکز تفریحی استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.
کد خبر: ۸۴۸۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲ 10 May 2020

آغاز به کار تاسیسات گردشگری زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان، از آغاز به ‌کار هتل‌ها و همه اماکن اقامتی، شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و مراکز تفریحی استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

امیر ارجمند با اشاره به مصوبات اخیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، گفت: تاسیسات گردشگری استان زنجان می‌توانند فعالیت خود را به تدریج و با رعایت دستورالعمل شماره ۳ پیشگیری از کرونا آغاز کنند.

وی افزود: ارایه خدمات اقامتی، پذیرایی و مسافرتی، رعایت ضوابط بهداشتی و استانداردهای محیطی در چارچوب پروتکل‌های ابلاغی می‌تواند علاوه بر فعال کردن صنعت گردشگری، به تامین نیازهای مسافران نیز کمک کند.

این مسئول تصریح کرد: دستورالعمل شماره ۳ پیشگیری از کرونا با عنوان «سفر هوشمند: سفر + سلامت»، از سوی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و دبیر کمیته پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا به همه مدیریت‌های این حوزه ابلاغ شده است و هتل‌ها و همه اماکن اقامتی، شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و مراکز تفریحی در استان می‌توانند فعالیت مجدد خود را آغاز کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان ادامه داد: بازگشایی مراکز تجمع عمومی در تاسیسات گردشگری نظیر سالن‌های همایش، استخر و ... شامل این ابلاغیه نیستند.

ارجمند یادآور شد: طرح تشدید نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی تاسیسات گردشگری استان از سوی معاونت گردشگری و سایر دستگاه‌های ناظر افزایش خواهد یافت و رعایت نکردن موارد ذکر شده به تعطیلی تاسیسات منجر شده و در صورت ادامه فعالیت، مطابق ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بازگشایی تاسیسات گردشگری استان، مستلزم اخذ کد رهگیری از سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اعلام کتبی تاریخ شروع فعالیت به این مدیریت، همراه با رعایت دقیق ضوابط بهداشتی و استانداردهای محیطی در چارچوب پروتکل های ابلاغی است.

منبع/ روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار