امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه مقاومت در مقابل دشمن، اصل مهمی است که هزینه دارد، گفت: مقاومت در مقابل دشمن عزت و سرافرازی و کوتاه آمدن در مقابل دشمن ذلت و نکبت است.
کد خبر: ۷۵۶۱۳۳
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹ 22 June 2019
عزت جمهوری اسلامی در مقاومت مقابل دشمنان است

آیت‌الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زنجان با اشاره به فرا رسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو اظهار داشت: به فرموده امام دانشجویان ذخایر نظام و انقلاب هستند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه دانشجویان نقش مهمی در پیشبرد نظام و انقلاب دارند، افزود: حرکات جنبش دانشجویی با ماهیت استبداد ستیزی، استعمار ستیزی از سال ۱۳۳۲ آغاز شده است.

وی با بیان اینکه مصدق اعلام کرد که انگلیس قابل اطمینان نیست ولی به آمریکا اعتماد کرد، گفت: اعتماد بیش از حد به آمریکا موجب شد که  اتحاد آمریکا و انگلیس در پشت صحنه شکل گرفته و با  کودتا علیه مصدق دولت ایران سرنگون شد.

خاتمی با بیان اینکه امروز عده‌ای می‌گویند که چرا دست از سر آمریکا بر نمی‌دارید و مشکلات ما با آمریکا به دلیل برخی اعتقادات دینی است، افزود: اصلا این طور نیست چرا که دولت مصدق دینی نبود و به آمریکا هم اعتماد بیش از حد داشت اما در مقابل کودتای آمریکایی موجب شکست و سرنگونی مصدق شد.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه حرکات دانشجویی در کشور ادامه داشت تا در سفر نیکسون به ایران و اعتراض دانشجویان و کشتار آنها توسط رژیم پهلوی باعث شد تا حرکت انقلابی دانشجویان اوج بگیرد، تصریح کرد: حرکات دانشجویی در تاریخ انقلاب تاثیرگذار و مهم بوده است.

*دانشجوی انقلابی باید تقوای سیاسی و علمی داشته باشد

وی با بیان اینکه حرکات دانشجویی باید با شناخت اهداف نظام، انقلاب و پایبندی به نظام و انقلاب در راستای استقلال علمی، فرهنگی و اقتصادی تلاش کند، ادامه داد: دانشجوی انقلابی باید هم تقوای علمی و هم تقوای سیاسی داشته باشد.

خاتمی به ۱۸ آذر سالروز ارتحال حاج سیدرضا گلپایگانی اشاره کرد و گفت: سال‌ها تلاش در راستای دین و فعالیت برای پیروزی انقلاب و تربیت دینی از دستاوردهای این فقیه بزرگ است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان به سالروز اشغال سرزمین فلسطین توسط انگلیس اشاره کرد و افزود: انگلیس با اشغال فلسطین دولت نامشروع صهیونیستی را بنا نهاد.

وی با اشاره به اینکه مقاومت در مقابل دشمن، اصل مهمی است که هزینه دارد، تصریح کرد: مقاومت در مقابل دشمن عزت و سرافرازی و کوتاه آمدن در مقابل دشمن ذلت و نکبت است.

خاتمی با بیان اینکه ملت ایران در مقابل رژیم صدام و همه حامیانش به پیروزی رسید، ادامه داد: در سال ۷۰ عراق آغازگر جنگ اعلام شد که پیروزی بزرگی برای کشورمان بود.

امام جمعه زنجان در ادامه به سالروز تشکیل شورای فرهنگی اشاره کرد و گفت: این شورا ترسیم‌کننده راه انقلاب در عرصه فرهنگی است.

وی به سالروز تصویب سند حقوق بشر در سازمان ملل اشاره و تصریح کرد: امروز حقوق بشر به عنوان ابزاری در دستان کشورهای بزرگ قرار گرفته و از آن به عنوان ابزاری برای سلطه به دیگر کشورها استفاده می‌شود.

آیت‌الله خاتمی به ناآرامی‌های فرانسه اشاره کرد و گفت: اگر یک دهم این اتفاقات در یک کشور اسلامی صورت ‌می‌گرفت گوش جهان را کر کرده بودند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان به جنایات رژیم سعودی در یمن و کشتار مردم بی‌گناه آن اشاره کرد و اظهار داشت: هزاران نفر از مردم یمن تاکنون کشته شده و میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند اما صدایی از کشورهای حامی حقوق بشر بلند نمی‌شود.

*فروش تسلیحات هدف نهایی استکبار است

وی به سیاست کلی استکبار جهانی در منطقه اشاره کرد و گفت: هدف کلی استکبار جهانی در منطقه مشغول کردن کشورهای اسلامی با ایجاد درگیری و جنگ و فروش اسلحه تولیدی کارخانجات تولیدی خودشان است تا امنیت رژیم اشغالگر قدس تامین شود.

آیت‌الله خاتمی به برگزاری اجلاس سراسری نماز در سمنان اشاره کرد و گفت: اگر والدین به نماز اهمیت دهند فرزندان نیز به نماز گرایش داشته و نمازخوان خواهند شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار