استاندار زنجان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۸ درصد از اقتصاد استان مربوط به بخش صنعت است، گفت: ۱۵ درصد اقتصاد استان مربوط به بخش کشاورزی و بقیه به بخش خدمات اختصاص دارد.
کد خبر: ۱۱۳۷۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۸ 12 November 2023

به گزارش تابناک زنجان، محسن افشارچی استاندار زنجان ظهر امروز در اجلاس سراسری بسیجیان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۸ درصد از اقتصاد استان مربوط به بخش صنعت است، اظهار داشت: ۱۵ درصد اقتصاد استان زنجان نیز مربوط به بخش کشاورزی است.

استاندار زنجان به انجام کار‌های پژوهشی تأکید کرد و گفت: باید در این حوزه جدی وارد عمل شویم، هر چند خودمان واقف به قضیه هستیم که ۹۰ درصد کار‌های پژوهشی به نتیجه نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه مشکلات جدی‎تری در استان داریم که باید به آن‌ها رسیدگی شود، افزود: یکی از این موضوعات بهره‌‎وری است، یعنی در حوزه بهره‌وری، منابع اصلاً شرایط خوبی نداریم.

افشارچی با اشاره به اینکه گا‌ها شاهد اتلاف آشکار منابع هستیم، اضافه کرد: برای مثال همین سیب زیر درختی که زمین ریخته شده مقدار زیادی انرژی و آب برای آن صرف شده است که این‌طور هدر می‌‎رود و دورریز می‌شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه بخشی از این موضوع مربوط به مباحث فرهنگی است که در این حوزه باید با روستائیان صحبت شود، افزود: سال گذشته یک طرحی ارائه شد که یک سری کنتور‌هایی است که می‌توان نسبت مصرف برق و آب را از آن طریق اندازه‌گیری کرد، نصب شود.

وی گفت: برای استفاده بهتر از منابع، به یک نهضت در حوزه کشاورزی نیاز داریم که اگر این کار انجام نشود به سمت نابودی خواهیم رفت.

افشارچی با اشاره به اینکه گا‌ها ما شاهد این هستیم که صنعتگران می‌‎گویند که واردات موجب می‌شود که ما نتوانیم تولیدات خود را بفروشیم، افزود: واردات برای مردم ارزان‌تر است به همین خاطر سراغ واردات می‌روند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه امروز بخش خصوصی در حال بزرگ‌تر شدن است، گفت: به همین نسبت منابع ما تحت‌فشار می‌رود، اما از این جنس تحقیقات باید بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه عفاف و حجاب ۱۸ دستگاه فعالیت می‌کنند، افزود: چه اتفاقی می‌افتد که یک برنامه منسجم درباره عفاف و حجاب داشته باشیم.

برچسب ها: زنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار