رئیس ستاد انتخابات زنجان از تایید صلاحیت ۲۳۹ نفر از حوزه‌های انتخابیه استان توسط هیات‌های اجرایی خبر داد.
کد خبر: ۱۱۳۷۲۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۴ 11 November 2023

به گزارش تابناک زنجان، ابوالفضل رفیعی با اشاره به پایان روند بررسی صلاحیت داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزود: ابلاغ نتایج بررسی صلاحیت‌ها به داوطلبان از دیروز آغاز شده و امروز به اتمام می‌رسد.

رفیعی با بیان اینکه از ۳۷۴ داوطلبی که از حوزه‌های انتخابیه استان زنجان ثبت نام خود را قطعی کرده و پرونده آن‌ها در هیات‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت، ۲۳۹ نفر در این مرحله تایید صلاحیت شدند، افزود: به این ترتیب تا این مرحله به ازای هر کرسی، ۴۸ داوطلب وارد رقابت خواهند شد.

وی افزود:صرفا پنج درصد از داوطلبان حوزه‌های انتخابیه استان در این مرحله رد صلاحیت شده اند که به استناد گزارش‌ها و مستندات دریافتی از مراجع پنجگانه بوده است.

رفیعی اضافه کرد: همچنین موارد عدم احراز، عمدتا به دلیل نقص مدارک و گواهی فعالیت‌های اجرایی، قضایی و آموزشی یا برخی نواقص و ابهامات موجود در سوابق داوطلبان بوده است.

به گفته رئیس ستاد انتخابات استان زنجان؛ داوطلبان مذکور می‌توانند به مدت چهار روز از تاریخ ۲۱ تا ۲۴ آبان تنها از طریق مراجعه به نشانی الکترونیکی keshvar.moi.ir با دسترسی به میز خدمت شورای نگهبان اعتراض خود را به صورت مستدل ثبت نمایند.

رفیعی گفت: داوطلبان پس از اعلام نظر هیات نظارت، مجددا فرصت درخواست از طریق شورای نگهبان را دارند و بعد از طی مراحل مختلف قانونی در صورتیکه صلاحیت آنان به تأیید نهایی برسد، می‌توانند به عنوان نامزد خود را در معرض انتخاب شدن برای نمایندگی قرار دهند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری جمعه ۱۱ اسفند برگزار می‌شود.

برچسب ها: زنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار