زنجان- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: تاکنون ۱۰ هزار و ۷۲۰ هکتار کشت قراردادی گندم آبی سال زراعی ۱۴۰۲–۱۴۰۱ در استان زنجان اجرایی شده است.
کد خبر: ۱۰۸۷۲۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳ 14 January 2023

به گزارش تابناک زنجان، ولی الله زمانی گفت: کشت قراردادی ۱۰ هزار و ۷۲۰ هکتار در قالب ۱۱۳۰ قرارداد از گندمکاران به ثبت رسیده و از مزایای کشت قراردادی گندم آبی استفاده می‌کنند.

زمانی اظهار کرد: در استان زنجان ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار سطح زیرکشت گندم آبی وجود دارد و تاکنون بیش از ۵۸ درصد از این تعداد در قالب کشت قراردادی محقق شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: کشاورزان در مرحله اول می‌بایست با مراجعه به مرکز جهاد کشاورزی در سامانه پهنه بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی، اطلاعات خود را در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ثبت کنند و با نصب برنامه کاربردی کشاورزی قراردادی با استفاده از گوشی‌های تلفن همراه هوشمند دارای سیستم عامل اندروید، بر اساس کد ملی و شماره همراه اول متعلق به خود از طریق نشانیGTC.ir قابل دسترس است.

زمانی گفت: در صورت استفاده گندمکاران از کشت قراردادی به ازای هر تن گندم مبلغ ۱۰۰ هزار تومان هزینه حمل در زمان فروش و تحویل گندم به مراکز ملکی و خصوصی طرف قرارداد با دولت اختصاص داده می‌شود.

وی بیان کرد: کشاورزان پس از عقد قرارداد توسط برنامه کاربردی و ارجاع قرارداد به بانک، می‌توانند به ازای هر هکتار ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان از تسهیلات بانک کشاورزی استفاده کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان ادامه داد: کشاورزانی که قبلاً اقدام به کشت محصول گندم آبی نموده باشند و هم اکنون نسبت به انعقاد قرارداد کشاورزی گندم اقدام و تأیید کنند، در زمان سرک فقط کود پتاسه به میزان تخصیص سازمان جهاد کشاورزی استان و حواله کشاورز، صادره توسط مراکز خدمات پس از تأیید استعلام دریافتی توسط کارگزار از پنجره واحد کشاورزی، تحویل کشاورز خواهد شد.

زمانی با بیان اینکه خرید محصول و پرداخت به موقع وجه محصول خریداری شده به تولیدکنندگان طبق قرارداد امکان پذیر است، گفت: یکی دیگر از مزایای کشت قراردادی، پرداخت کرایه حمل گندم به کشاورزان از مزرعه تا مراکز تحویل گیری می‌باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار